OSZCZĘDNE I EKOLOGICZNE
INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

instalacje fotowoltaiczne łódź Zgierz

NOWOCZESNE
INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE ŁÓDŹ, ZGIERZ

Instalacje Fotowoltaiczne – Łódź, Zgierz. Działanie nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych jest bardzo proste. Na dachu, elewacji lub wolnym, niezacienionym terenie montowana jest instalacja, której sercem są panele fotowoltaiczne z ogniwami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego. Przewodzi on ładunek elektryczny pod wpływem działania czynników zewnętrznych takich, jak temperatura czy promieniowanie słoneczne. Najczęściej wykorzystywanym półprzewodnikiem w przypadku konstrukcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem. Ładunek elektryczny powstający w ogniwach jest stały, natomiast podłączony do modułu inwerter (falownik) powoduje przekształcenie go w prąd zmienny, którego bezpiecznie możemy używać do zasilania domowych lub firmowych urządzeń. Falownik odpowiada także za kontrolę pracy mikrolektrowni słonecznej, na bieżąco dopasowując parametry generowanego prądu do parametrów sieci domowej lub ulega wyłączeniu w momencie jakiejkolwiek awarii.

Do prywatnej mikrolektrowni podłączony jest również najczęściej licznik dwukierunkowy, zliczający ilość prądu wyprodukowanego oraz pobranego z sieci energetycznej. W przypadku nadmiaru wyprodukowanej energii, zostanie ona przekazana do sieci, z czego możemy odebrać 80%, na zasadach systemu opustów dla prosumentów, czyli osób produkujących prąd na własne potrzeby.

Koszt zakupu i montażu nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych może się wydawać początkowo dość wysoki. Jednak jest to inwestycja długoterminowa, która najczęściej zwraca się po 6 do 10 lat użytkowania, a w związku z długą, gwarantowaną żywotnością paneli fotowoltaicznych ocenianą na 25-30 lat, oznacza to, że przez resztę czasu ich działania korzystamy z prądu wyprodukowanego na własne potrzeby całkowicie za darmo. Zapraszamy do sprawdzenia oferty firmy FUTURE INSTAL działającej na terenie Łodzi i Zgierza i zajmującej się montażem instalacji fotowoltaicznych.

Co wyróżnia nowoczesną instalację fotowoltaiczną?

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna nie wymaga praktycznie żadnej obsługi po jej uruchomieniu. Proces wytwarzania ładunków elektrycznych w ogniwach zachodzi samoczynnie w ciągu dnia, kiedy na panele padają promienie słońca. Jedyną kwestią, o którą muszą zatroszczyć się użytkownicy instalacji fotowoltaicznych jest jej ewentualne oczyszczenie z zalegającego zimą dłużej śniegu czy innych zbrudzeń, jeśli zauważą, że nie zostaną one zmyte przez naturalne opady. Jednak większość nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych jest ustawiona pod takim kątem, że padający na nie deszcz zmywa kurz, gałęzie czy liście, które mogą na nie opadać. Jeżeli sami mamy problem z dostępem do instalacji, warto zamówić usługi firm, zajmujących się profesjonalnie oczyszczaniem paneli.

Najważniejszą cechą i atutem instalacji fotowoltaicznej jest jednak jej bezpieczeństwo i proekologiczne działanie. Konieczność odchodzenia w coraz większym stopniu od węgla i gazu jako podstawowych paliw pozwalających na produkcję energii powoduje, że nowoczesne instalacje fotowoltaiczne stały się nie tyle kaprysem, co obowiązkowym elementem wyposażenie nowo budowanych domów czy osiedli.